اخبار

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

صبح امروز بیست و دومین جلسه هیات مدیره انجمن با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید

در این جلسه ضمن مرور اخبار و موضوعات مهم صنفی و نحوه انعکاس رویکرد انجمن نسبت به آنها ، به گفتگو پیرامون گزارش پیش جلسه های برگزار شده برای طرح موضوعات مختلف صنعت احداث با نهاد تعامل  پرداخته شد.جلسه نهاد تعامل دولت و بخش خصوصی قرار است طی ماه جاری برگزار گردد.
 

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

به گزارش خبرنگار انجمن صنفی شرکت های صنعت آب وفاضلاب  به نقل از وزارت نیرو، هر چند که مشترکان بدمصرف تهرانی تنها چهار درصد کل مشترکان این شرکت را در بر می‌گیرند اما میزان مصرف‌شان و درصد آبی که مصرف می‌کنند خیلی زیاد است؛ اجرای این طرح می‌تواند در تغییر رفتار آنان اثرگذار باشد.  

الگوی مصرف ماهانه آب در تهران ۱۴ متر مکعب برای هر خانوار (حدود سه‌و‌نیم نفر) تعیین شده است، اما این عدد هم‌اکنون حدود ۲۲۰ لیتر است که ۸۰ لیتر بیش از الگوست.

 بررسی روند مصرف آب نیمه نخست امسال در استان تهران نشان می‌دهد که تنها 37 درصد خانوارهای تهرانی الگوی مصرف آب را رعایت می‌کنند و سایر مصرف‌کنندگان در گروه‌های «پرمصرف»‌ و «بد‌مصرف» ‌قرار داشته‌اند.  

بر اساس این آمار 59 درصد مشترکان پرمصرف‌اند و مصرف 14 تا 28 مترمکعب یعنی تا دو برابر الگو داشته‌اند و چهار درصد مشترکان نیز اساساً بد‌مصرف به شمار می‌روند و مصرف آب شرب آن‌ها از 28 مترمکعب در ماه نیز فراتر رفته است که بنا بر آمارها، این دسته از مشترکان به تنهایی 10 درصد از کل آب شرب بخش خانگی تهران را مصرف می‌کنند.  

بر اساس بند «ی» تبصره 8 قانون بودجه و هم‌چنین ضرورت حفاظت از منابع آب که در سال‌های اخیر به علت تداوم خشک‌سالی با محدودیت مواجه شده است، شرکت آب و فاضلاب استان تهران این اختیار قانونی را دارد تا با مشترکان بدمصرف برخورد کند و آب این دسته از مشترکان را در ساعاتی از روز قطع کند.  

حجم مخازن آب تهران هم‌چنان پایین‌تر از حد نرمال است

روز چهارشنبه 11 آبان‌ماه میانگین حجم مخازن تامین‌کننده آب شرب تهران به یک میلیون متر مکعب رسید که با حداقل میزان استاندارد فاصله‌ زیادی دارد.  

از آغاز فصل پاییز تاکنون مصرف لحظه‌ای آب تهران 40هزار لیتر در ثانیه بوده است که این میزان مصرف در روزهای مشابه سال قبل کم‌تر بوده است.

 

انتهای پیام/

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

به گزارش خبرنگار انجمن صنفی شرکت های صنعت آب وفاضلاب  به نقل از ایلنا، حسن طبرسی درباره وضعیت سدهای پنچگانه تهران گفت: این حجم ذخایر آب، نسبت به حجم نرمال ۷۰۰ میلیون مترمکعبی انتهای آبان، با کاهش ۳۶۷ میلیون مترمکعبی رو به رو است.

وی ادامه داد: میزان بارش در حوزه عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، چهار میلیمتر بوده که نسبت به مدت میانگین بلندمدت، ۲۱ میلی لیتر کاهش یافته است.

رئیس اداره بهره‌برداری و نگهداری سد نمرود، درخصوص ادامه همکاری مردم در مدیریت بهینه مصرف ابزار امیدواری کرد و از تهیه و تدوین برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای تهران برای مدیریت منابع و مصارف با همکاری شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، خبر داد.
 

انتهای پیام/

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

به گزارش خبرنگار انجمن صنفی شرکت های صنعت آب وفاضلاب  به نقل از ایلنا محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با این رسانه، درباره چالش‌ها و وضعیت تامین آب در تهران اظهار داشت: بارندگی وضعیت خوبی ندارد، ضمن اینکه همچنان افزایش دما را در کشور شاهدیم، بنابراین اوضاع مخازن خوب نیست.

وی افزود: شرایط بسیار سخت است اما گزینه‌های قطعی و جیره‌بندی آب را در دستور کار نداریم. 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از مردم خواست در شرایط کنونی آب کمک کنند که بتوانیم این روزها را بدون چالش و قطعی آب سپری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم و از این پس هم برنامه داریم و خودمان را برای تمامی سناریوها آماده کرده‌ایم، تا چالش خاصی حادث نشود، ضمن اینکه امیداوریم بارندگی هم اتفاق بیفتد.

بختیاری با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی در مورد بارش‌ها در تهران گفت: تا چند وقت پیش بحث این بود که در تهران تا اواسط آذر بارندگی نداریم اما اخیرا اعلام کرده‌اند که داده‌هایی به دست ما رسیده که اوضاع بهتر شده و احتمال اینکه از نیمه آبان بارندگی داشته باشیم وجود دارد، اما به طور متقن نمی‌توان روی پیش‌بینی‌ها حساب باز کرد.

وی میزان ذخایر سدهای تهران را در حد 335 میلیون متر مکعب عنوان و ابراز امیدواری کرد که بارندگی‌هایی که در شمال و جنوب کشور رخ داه شمال تهران هم بشود. 

مدیر عامل آبفای استان تهران درباره کیفیت آب تهران نیز گفت: آب تهران کاملا استاندارد است، برخی گزارش‌ها را داشتیم که طعم آب در برخی مناطق تغییر کرده است، ما آزمایشات لازم را انجام دادیم مشکلی وجود ندارد به چند انشعاب مراجعه کردیم و متوجه شدیم مشکل از شبکه داخل منزل بوده است، در هر حال در این خصوص نگرانی وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

Search