اخبار

استاندار: دولت تامین آب پایدار برای سیستان و بلوچستان را با جدیت دنبال می‌کند

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرنگار انجمن صنفی شرکت های صنعت آب وفاضلاب به نقل ازایرنا "محمد کرمی" روز یکشنبه در جریان بازدید از روند پیشرفت طرح تأمین آب اضطراری منطقه سیستان و زاهدان که با همراهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان صورت گرفت، بیان کرد: با توجه به شرایط سیستان و بلوچستان از نظر آبی و با وجود هزینه‌ بر بودن اجرای طرح‌های آبرسانی، اقداماتی در چند مرحله و سه سطح کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای تأمین آب پایدار در این استان در حال انجام است.

وی تامین آب منطقه سیستان و شهر زاهدان را از طرح‌های اولویت‌دار دولت اعلام کرد و افزود: با وجود همه تنگناهای اجرایی، تاکنون هیچ بخشی از پروژه‌ها تعطیل نشده که نشان از توجه متولیان به این امر مهم است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به پیگیری جدی حقابه ایران از رودخانه هیرمند اظهار کرد: اجرای طرح‌های آبرسانی در منطقه باعث نمی‌شود که پیگیری حقابه از دستور کار دولت خارج شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر اینکه پیگیری حقابه به قوت خود باقی است، همه برای تامین آب آشامیدنی سیستان از سایر منابع آبی، پای کار هستند و طرح‌هایی در نقاط مختلف در حال برنامه‌ریزی و اجراست.

کرمی با اشاره به اجرای بزرگترین طرح آبرسانی در حوزه روستایی کشور نیز گفت: این استان بالاترین تعداد روستاهای قرارداد آبرسانی کشور را به خود اختصاص داده و از شروع طرح تاکنون بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه توزیع اجرا شده است.

به گفته وی در قالب اعتبارات محرومیت‌زدایی قرار است مشکل آب آشامیدنی یک‌هزار و ۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان برطرف شود که امیدواریم تا پایان کار دولت سیزدهم این طرح نیز تکمیل و مردم از ثمرات آن بهره‌مند شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به طرح انتقال آب از دریای عمان به عنوان یکی دیگر از طرح‌های مهم دولت در این استان افزود: شیرین‌سازی آب دریا در بسیاری از کشورها رایج بوده و یکی از ظرفیت‌های تامین آب محسوب می شود، انتقال آب از دریای عمان طرحی کاملا پایدار بوده که در راستای اجرای آن تاکنون سه کارگاه در بخش لوله‌گذاری ایجاد شده و در حال تجهیز است.

وی ادامه داد: در همین راستا چهار کارگاه دیگر هم بزودی شروع به فعالیت خواهند کرد و علاوه بر این احداث آبگیر در سواحل مَکُران در حال انجام است.

کرمی با تاکید بر اینکه تامین آب پایدار مستلزم منابع آبی پایدار است، ابراز امیدواری کرد: با تکمیل تمامی طرح‌های آبرسانی مسیر توسعه سیستان و بلوچستان هموار شود و دیگر نگرانی درباره منابع آبی و خدمات‌رسانی پایدار وجود نداشته باشد.

مقام عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص امیدآفرینی افزود: وظیفه داریم ضمن این که همیشه برای خدمت رسانی به مردم حاضر باشیم، با تبیین خدمات نظام جمهوری اسلامی امید را به جامعه تزریق کنیم.

 

انتهای پیام/

Search