اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

27 آذر 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

استفاده از نیروهای جوان و باانگیزه؛ کلید پویایی انجمن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل شرکت نیلاب صنعت که از شرکت‌های فعال عضو انجمن صنفی شرکت‌های صنعت آب و فاضلاب است، گفت: انجمن نیاز به پویایی دارد و این پویایی با ورود نیروهای جوان و تازه نفس که انرژی و انگیزه فراوانی دارند، امکانپذیر خواهد شد.

کیوان گل‌محمدی مدیرعامل شرکت نیلاب صنعت و از اعضای فعال انجمن صنفی شرکت‌های صنعت آب و فاضلاب در گفتگو با سایت انجمن در خصوص برگزاری مجمع انجمن و نیز انتخابات هیات مدیره گفت: نحوه برگزاری این دوره انتخابات به نظرم رضایتبخش نبود چرا که در آنِ واحد نفرات کاندیدا شدند و همان زمان هم اعضا می‌بایست به آنها رای بدهند. بهتر این بود که افرادی که می‌خواهند کاندیدا شوند، از قبل مشخص می‌شدند و اعضا روی این افراد فکر و بررسی می‌کردند و کسانی که کاندیدا شدند، برنامه‌شان را می‌گفتند و بیان می‌کردند که به چه دلیل کاندیدا شده‌اند و برنامه‌شان چیست؛ در انتخابات اخیر، رای‌ها به دلایلی که گفتم بیشتر سلیقه‌ای داده شد و متاسفانه افرادی عضو انجمن شده‌اند که تاکنون کسی آنها را ندیده بود و در هیچکدام از جلسات انجمن شرکت نکرده بودند به همین علت این انتخابات اصلا رضایتبخش نبود.

وی افزود: انجمن یک نقطه ضعف خیلی بزرگ در برگزاری انتخابات این دوره داشت و آن اینکه هیچ پروپوزالی برای انتخابات ارائه نداد؛ بهتر بود به طور مثال می‌توانست برنامه‌ای داشته باشد که کاندیداهای هیات مدیره از یک ماه قبل برنامه‌های‌شان را ارائه بدهند و انجمن این برنامه‌ها را در اختیار همه شرکت‌های عضو قرار می‌داد تا اینکه اعضا با یک تفکر قبلی در جلسه حاضر شده و رای بدهند.

گل‌محمدی ادامه داد: ضمن اینکه به نظرم انجمن می‌بایست در خصوص اعضای هیات مدیره هم تصمیم جدی بگیرد و به طور مثال هر عضوی در 10 سال تنها 2 یا 3 بار بتواند کاندیدا شود، همچنین انجمن باید در ترکیب اعضای هیات مدیره به اصناف مختلف نیز توجه داشته باشد، به طور مثال یکی از اعضا حتما بهره‌بردار باشد، یکی حتما باید شرکت مشاور می‌بود؛ چند پیمانکار و دیگر حوزه‌ها هم می‌بایست در ترکیب هیات مدیره باشند نه اینکه هر سال یک عده انتخاب شوند و به این موارد توجهی نشود.

مدیرعامل شرکت نیلاب صنعت اظهار داشت: کار خوبی که انجمن انجام داده است، اینکه کانالی تلگرامی راه انداخته است که همه اعضا در آن عضو هستند، اما می‌شد انجمن شرایطی را فراهم کند که کاندیداهای محترم برنامه‌های‌‌شان را در این کانال معرفی کنند. چرا باید به گونه‌ای باشد که زمان برگزاری مجمع و انتخابات، چند نفر را اصلا نشناسیم؟ همچنین پیشنهاد می‌کنم که انجمن فرمی را تهیه کرده و در اختیار شرکت‌های عضو انجمن قرار دهد و پیشنهادات، انتقادات، توانمندی‌ها و کارهای مختلفی که اعضا می‌توانند انجام دهند، دریافت کرده و به آنها رسیدگی کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آینده انجمن را چگونه پیش‌بینی می‌کند، اظهار داشت: در حال حاضر با روشی که انجمن پیش می‌رود، آینده خوبی را نمی‌‌‌بینم. تفراد دیگر و انجمن‌های دیگر دارند سوار بر انجمن می‌شوند و اینکه قدرت آنها روز به روز بیشتر می‌شود، انجمن می‌توانست رتبه‌‌‌بندی شرکت‌های آب و فاضلاب را بر عهده بگیرد و آنها از طریق فیلتر انجمن بتواند رتبه بگیرند، متاسفانه انجمن دیگری عهده‌دار این کار شد، این جای تاسف است، و یکی از ضعف‌های انجمن است. باید سریعا طوماری تهیه می‌شد و جلوی این کار را می‌گرفتند اما متاسفانه پیگیری‌های لازم انجام نشد و در این امر به نظرم همه اعضای انجمن مقصر هستند.

وی افزود: انجمن می‌بایست نسبت به این موارد هوشیارتر باشد چراکه دائما با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط، در ارتباط است و از عناصر قوی‌ای چون آقایان «شینی» و «عطایی» که اعتبار فراوانی در صنعت آب و فاضلاب و وزارت نیرو دارند، استفاده کند. ما یک به یک در حال از دست دادن امتیازات‌مان هستیم و به سمتی برویم که به نفع هیچکس نیست؛ خلاصه اینکه انجمن باید از جوانان و نسل جدید بیشتر بهره ببرد و از پیشکسوتان صنف به روشی معقول‌تر استفاده کرده و از تجارب آنها بهره ببرد. انجمن نیاز به پویایی دارد و این پویایی با ورود نیروهای جوان و تازه نفس که انرژی و انگیزه فراوانی دارند، امکانپذیر خواهد شد. انجمن باید هرچندوقت یک بار اعضا را گرد هم آورده و درددل آنها را شنوا باشد که متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداده است.

مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.