اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

25 آذر 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

پرمخاطب کردن نشریه از اولویت‌های اصلی انجمن در دوره جدید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو اصلی هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های صنعت آب و فاضلاب گفت: گام‌های خیلی مثبتی توسط انجمن در سال‌های اخیر برداشته شده است اما در کنار آن کارهایی هم می‌خواهیم در دوره جدید انجام دهیم که یکی از آنها پرمخاطب کردن نشریه‌هاست.

دکتر آزاده ترابیان عضو هیات مدیره شرکت تهران‌زیست و همچنین عضو هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های صنعت آب و فاضلاب در گفتگو با سایت این انجمن در خصوص برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده انجمن و نحوه برگزاری انتخابات هیات مدیره اظهار داشت: انتخابات این دوره نسبت به دوره‌های گذشته خیلی بهتر بود به این دلیل که اعضای انجمن خیلی فعال‌تر بودند و تعداد بیشتری نسبت به سال‌های گذشته شرکت کرده بودند و این رشد خوبی است و نشان می‌دهد که تعامل بیشتری بین اعضا برقرار شده است.

وی افزود: این را به این دلیل عرض کردم که همیشه در انجمن این مشکل را داشتیم که مجمع به حدنصاب برسد و بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم، ولی خب امسال به یاری خدا این اتفاق افتاد و همه افرادی که به نحوی در این صنعت تاثیرگذار هستند، در مجمع حضور یافتند.

این عضو هیات مدیره بیان کرد: برگزاری انتخابات هم مشکلی نداشت تنها یکسری محدودیت‌های جدید که از طرف اتاق بازرگانی برای گرفتن کارت بازرگانی و ملزم کردن افراد برای گرفتن کارت ایجاد شده بود، اینها مقداری چالشی بود اما مشکل برطرف شد و آنها خیلی شرایط را برای اعضا سخت نکردند چراکه ماهیت همه شرکت‌ها بازرگانی نیست که حتما عضو اتاق باشند؛ چون صنف ما در اتاق بازرگانی تشکیل شده است، آنها هم با ما همکاری کردند و این مشکل را برطرف کردند.

ترابیان در خصوص اصلی‌ترین اولویت انجمن با هیات مدیره جدید و در دوره جدید نیز گفت: به نظرم اصلی‌ترین اولویت انجمن این است که وقتی اعضا در کنار همدیگر هستند بتوانند اقدامات و تصمیماتی که می‌گیرند؛ تاثیرات مستقیم روی تک تک اعضا داشته باشد و به عنوان متولی صنف بتوانند تمام مشکلات، چالش‌ها و بحث‌هایی که وجود دارد و مسائل و مشکلاتی که وجود دارد را مستقیما به گوش مسئولین برسانند. یعنی هدف انجمن هم همین است که بتوانیم از یک خرد جمعی استفاده کنیم. علاوه بر آن تعاملی که بین اعضا وجود دارد، کارهای صنفی در کشورهایی که در حال توسعه هستند، همراه با رقابت‌ها و یکسری نکات نامناسب است که البته در صنف ما این مشکلات نیست و حالتی شده است که تک تک مشکلاتی که به صنف می‌آید خیلی سریع بررسی شده و به گوش مسئولین می‌رسد و اقدامات هم روی آن انجام می‌شود.

وی در خصوص ضعف‌های انجمن نیز گفت: از ابتدا که این انجمن تشکیل شد، یکسری ضعف‌ها داشته که به مرور زمان این ضعف‌ها بهتر و بهتر شدند. انجمن یک حالت خیلی منفعلی داشته اما در چند سال اخیر خیلی وضعیت بهتر شده است و به یک نهاد فعالی تبدیل شده است و برپایی کارگروه‌های مختلف، کمیته‌های مختلف، برگزاری جلسات ادواری؛ ارتباط گرفتن با تمام مسئولان وزارت نیرو و ... همه اینها گام‌های خیلی مثبتی بوده که توسط انجمن در سال‌های اخیر صورت گرفته است اما در کنار آن کارهایی هم می‌خواهیم در دوره جدید انجام دهیم که یکی از آنها پرمخاطب کردن نشریه‌هاست، بدین معنی که تنها محدود به صنف آب و فاضلاب نباشد و کار بعدی هم که باید انجام شود، مقداری عام‌تر کردن چالش‌هاست چون الان بحث‌هایی که با مسئولین مطرح می‌شود یا بیشتر پیگیری می‌شود، موضوع پروژه‌های ناتمام است ولی بحث‌هایی مانند تعرفه‌ها که افزایش و کاهش می‌یابند، محدودیت‌هایی که اعمال می‌شود، کاهش بودجه‌ها و ... اینها دیده نشده است و فکر می‌کنم انجمن بیشتر روی این موضوعات تمرکز داشته باشد، خیلی بهتر است.

مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.