اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

27 اسفند 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

آغاز پروژه مطالعاتی آب بدون درآمد و تحلیل کیفی در روستاهای شهرستان پیشوا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل آبفار استان تهران از آغاز پروژه مطالعاتی امور بهره برداری و آب بدون درآمد و تحلیل کیفی آب در تعدادی از روستاهای شهرستان پیشوا خبر داد.

رضا پوررجب با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی و استفاده از روش‌های اجرایی و کاربردی موثر در راستای کاهش هدررفت آب با توجه به شرایط موجود گفت: در این پروژه سعی شده مطالعات دقیق و علمی در خصوص شناخت مقادیر و مولفه های هدررفت آب صورت پذیرد و پس از آن روش‌ها و راهکارهای لازم جهت جلوگیری از این معضل پیشنهاد شود که در این راستا روستاهای تحت پوشش فاز یک مجتمع آبرسانی جامکاران در شهرستان پیشوا و با کمک و همکاری مشاور ذی‌صلاح مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل آبفار استان تهران تصریح کرد اين مطالعه برای اولین بار در استان تهران در جهت بهبود روش های بهره برداری در تأسیسات آبرسانی مجتمع مذکور انجام می شود بخشی از این مطالعات شامل ارزیابی سیستم تولید و ارائه روشهای اصلاحی جهت اندازه گیری صحیح ، محاسبه هدررفت ظاهری، ثبت اطلاعات تأسیسات در سیستم GIS و تدوین شناسنامه کامل برای پایش آنها، محاسبه هدررفت واقعی و تحلیل حوادث و تکمیل فرم بالانس به روش IWA و پیشنهاد روشهای کاهش آب بدون درآمد و تحلیل کیفی سامانه های آبی است.
گفتنی است مجتمع آبرسانی جامکاران در سال 94 مورد مطالعه مجدد قرار گرفت و در سال 95 دو تاسیسات جدید به نام های حیدرآباد و جلیل آباد با اعتباری بیش از 25 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در آن احداث و در دهه فجر انقلاب اسلامی سال 96 افتتاح شد.

مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.