اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

27 اسفند 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

کاهش 80 درصدی حجم ذخیره منابع آب شرب در شهر اصفهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان از کاهش 80 درصدی حجم ذخیره منابع آب شرب در شهر اصفهان در آستانه فصل بهار خبر داد.
هاشم امینی در برنامه تلویزیونی سیمای هفته مردم را به مصرف صحیح آب در آستانه سال جدید فراخواند و گفت: مردم در آستانه فصل جدید بمنظور بجا آوردن سنت نیکوی خانه تکانی بعضاً بدمصرف کردن آب را در پیش می‌گیرند در حالی که حجم ذخایر منابع آبی در اصفهان نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری داشته است.
وی ادامه داد: در سال گذشته حجم ذخیره منابع آب اصفهان حدود هشت ونیم مترمکعب بوده اما هم اکنون این رقم به زیر دو متر رسیده است. که بیانگر کاهش 80 درصدی حجم ذخایر منابع آبی در اصفهان است.
امینی افزود: ما در طول سال دو مرتبه با افزایش پیک مصرف روبرو هستیم یکی در آستانه سال جدید، دیگری در فصل تابستان، بنابراین از مردم می‌خواهیم بمنظور سازگاری با منابع آب موجود نهایت دقت در روزهای پایانی سال مد نظر گیرند تا ما بتوانیم متناسب با منابع در اختیار آب مورد نیاز آنها را در تمام روزهای سال تأمین کنیم.
وی بابیان اینکه هنوز هستند کسانی که بحران کم آبی را جدی نگرفتند و بی محابا آب را بی رویه مصرف می‌کنند اظهار داشت: بررسی‌ها حاکی از آن است برخی از مردم در هنگام ترغیب آنها به مصرف صحیح آب می گویند؛ پول آب را می‌پردازیم در حالی که باید به این افراد گفت بهای بدمصرفی شما پول نیست که می‌پردازید؛ عدم دسترسی پایدار بسیاری از مردم به آب است.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به رفتار صحیح مصرفی اعلام کرد: بعضی از مردم تلاشی در جهت تغییرر فتار مصرفی ندارند و می‌خواهند هر چقدر آب مصرف کنند همچنان آب در اختیار داشته باشند در حالی که متوجه تغییر اقلیم نیستند و نمی‌خواهند رفتار خود را سازگار با شرایط تطبیق دهند در صورتی به رغم محدودیت منابع آبی شدید شرکت آبفا حدود هزار تومان برای هر مترمکعب آب هزینه می‌کند و آن را با قیمت حدود 380 تومان به مشترکین عرضه می‌کند.
هاشم امینی با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف آب از سوی مردم کاهش 30 درصدی مصرف را رقم می زند تصریح کرد: هم اکنون شرکت آبفا استان اصفهان آب شرب بیش از 4 میلیون و هفتاد هزارنفر را تأمین می‌کند و اگر این تعداد روزی یک لیتر در مصرف آب مانند وضو گرفتن، کاهش زمان استحمام و مواردی از این دست قبیل صرفه جویی کنند، ما می‌توانیم بیش از 4 هزار متر مکعب آب را ذخیره کنیم و اینگونه رفتارها می‌تواند موجب غلبه بر چالشهای ناشی از کمبود آب بشود.
خواندن 238 دفعه
برچسب‌ها
مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.