اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

05 اسفند 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

اجرای طرح انتقال آب از کلان به پردیس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روز پنجشنبه سوم اسفند با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استان تهران عملیات اجرایی طرح انتقال آب از کلان به پردیس به منظور تامین آب پایدار مردم منطقه در افق جمعیتی آغاز شد.

عملیات اجرایی طرح انتقال آب از کلان به پردیس روز پنجشنبه با حضور رضا اردکانيان وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استان تهران به منظور تامین آب پایدار مردم منطقه در افق جمعیتی آغاز شد.
بر اساس اين گزارش، به منظور تامین آب شرب شهر پردیس در افق جمعیتی ، نیاز به حداقل 50.46 میلیون متر مکعب آب در سال خواهد بود که در حال حاضر امکان تامین 19.85 میلیون متر مکعب از محل سد لتیان وجود دارد که در جهت تامین آب پایدار این شهر عملیات اجرایی طرح انتقال آب از کلان به پردیس به میزان 30.61 میلیون متر مکعب از امروز آغاز می شود.
در این طرح آب از طریق جریان انتقالی از سد لار در محل روستای کلان توسط خط لوله فولادی به طول 7 کيلومتر با قطر 1400 میلیمتر به شهر پردیس منتقل شود .
اين گزارش مي افزايد: در این پروژه یک خط انتقال به طول 7 کيلومتر و دو واحد نیروگاه برق آبی هر کدام با توان 4/4 مگاوات با اعتباري بالغ بر 650 میلیارد ریال طی 18 ماه ساخته می شود تا آبی پایدار و مطمئن برای مردم شهر پردیس و مسکن مهر این شهر تامین شود.
لوله های مورد استفاده در این پروژه مهم از جنس فولاد و به قطر 1400 میلی متر و ضخامت 15.8 و 12.7 میلی متر است.
شیر آلات مورد استفاده از نوع فولادی و شامل 15 دستگاه شیر تخلیه هوا دو محفظه دو روزنه ، 24 دستگاه شیر کشویی به قطر 200 و 300 میلی متر، سه دستگاه شیر پروانه ای به قطر 1400 میلیمتر با فشار کاری 25 بار و یک دستگاه شیر پروانه ای به قطر 800 میلی متر با فشار کاری 50 بار است.

مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.