اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

05 اسفند 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

افتتاح ایستگاه پایش آنلاین کیفیت منابع آب و مرکز مانیتورینگ در شرکت آب منطقه ای تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اولین ایستگاه پایش آنلاین کیفیت منابع آب و مرکز مانیتورینگ کشور در شرکت آب منطقه ای تهران با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا به بهره برداری رسید.

محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در آیین بهره برداری از نخستین ایستگاه پایش آنلاین کیفیت منابع آب و مرکز مانیتورینگ کشور در این شرکت، اظهار داشت: طرح های ملی از محل اعتبارات عمومی دولتی و طرح های مشارکتی با سرمایه گذاری بخش غیر دولتی انجام می شود.
وی با تشریح مهمترین پروژه های شاخص شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ساختمان سد کوچری و سامانه های انتقال آب از سرشاخه های دز، سامانه انتقال آب لار -کلان (علاج بخشی سد لار)، سامانه جایگزین انتقال آب طالقان به البرز و تهران
آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج، سد مخزنی نم رود و انتقال آب از کلان به شهر جدید پردیس جزو مهمترین طرح هایی است که از محل اعتبارات عمومی دولتی و خط دوم انتقال پساب از جنوب تهران به ورامین، ساماندهی آبهای سطحی جنوب تهران، آبرسانی به شهرک صنعتی شمس آباد و تامین و انتقال آب به صنعت پایین دست سد ماملو جزو طرح های مشارکتی و سرمایه گذاری بخش غیر دولتی هستند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران میزان بارش های جوی از ابتدای سال آبی جاری تا 30 بهمن را 81.6 میلیمتر عنوان کرد و گفت: این درحالی است که میزان بارندگی در مدت مشابه سال گذشته 179 میلی متر بوده است که شاهد 55 درصد کاهش نسبت به سال گذشته هستیم.
وی تصریح کرد: با عنايت به پیش بینی كاهش345 میلیون مترمکعب ورودی به سدهاي پنج گانه تهران نسبت به سال گذشته ، تمرکزعملیات انسداد چاه های غیر مجاز بر انسداد چاه های غیرمجاز واقع در حریم 500 متری چاه های آب شرب شهری و روستایی قرار خواهد گرفت و بر این اساس 3870 حلقه مورد هدف انسداد قرار خواهند گرفت.
وی خاطر نشان کرد: شرکت آب منطقه ای تهران از امروز به صورت رسمی مرکز مانیتورینگ و پایش آنلاین کیفیت منابع آب در 11 ایستگاه را به بهره برداری می رساند که هدف از این اقدام اطلاع از شرایط لحظه ای کیفیت منابع آب ، بررسی پارامترها، روند یابی تغییرات کیفی ، شناسایی منابع آلاینده احتمالی و شناسایی موارد بحران است.
همچنین در ادامه محسن اسلامی زاده مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: به طور کلی پایش کیفی منابع آب از طریق اندازه گیری در آزمایشگاه به روش تجزیه ای و همچنین اندازه گیری خارج از آزمایشگاه به روش سریع و غیر تجزیه انجام می پذیرد.
وی دستگاه های آنلاین پایش کیفیت را به دو دسته تقسیم بندی کرد و گفت: دستگاههایی که برای هر پارامتر یک سنسور دارند. به عبارتی در این سنسورها فقط طول موج قابل جذب یون مورد اندازه گیری تابش می شود و در نوع دیگر نیز دستگاه هایی که کل طیف نورانی از UV تا IR را تابش و اندازه گیری می کنند.
اسلامی زاده با اشاره به بهره برداری از ایستگاههای پایش آب منطقه ای تهران و مرکز مونیتورینگ شرکت آب منطقه ای تهران خاطرنشان کرد: این ایستگاه ها به پیمانکاری یک شرکت ایرانی با همکاری یک شرکت اتریشی با ارزشی افزون بر 13 میلیارد و 250 میلیون ریال در استان های تهران و البرز اجرا شده است.

آخرین ویرایش در شنبه, 05 اسفند 1396 12:53
مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.