اخبار

آخرین اخبار درباره صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته را از اینجا پیگیری کنید

17 بهمن 1396 منتشرشده در اخبار صنفی

وزیر نیرو خبر داد: پوشش 100 درصدی روستاها از آب شرب بهداشتی در آینده نزدیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر نیرو در جمع نمازگزاران وزارت نیرو از تحت پوشش قرار گرفتن 100 درصد جمعیت روستایی کشور از آب شرب سالم و بهداشتی در آینده نزدیک خبر داد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در پنجمین روز از فجر انقلاب اسلامی در جمع نمازگزاران حوزه ستادی وزارت نیرو با بیان اینکه دستاوردهای چشمگیری برای نظام فراهم شده و بیش از 99 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه‌های آب شرب سالم و بهداشتی قرار دارند، افزود: هم اینک 81 درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش آب مطمئن و پادار هستند و با توجه ویژه مقام معظم رهبری به مقوله آب روستایی و صدور مجوز استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال گذشته و سال آینده، در آینده نزدیک 100 درصد روستاهای کشور تحت پوشش آب سالم و بهداشتی قرار خواهند گرفت.

وی در خصوص تصفیه و جمع آوری پساب که ضمن کمک به بهداشت محیط، منبع قابل توجه و مطمئنی برای بخش صنعت و کشاورزی خواهد بود، گفت: در زمان حاضر قادر هستیم 1.2 میلیارد متر مکعب پساب را جمع آوری و تصفیه کنیم و در اختیار بخش‌های نیازمند قرار دهیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه فرصت‌ها برای تکرار خدماتی که در 4 دهه گذشته صورت گرفته محدود بوده است، افزود: جا دارد تا از تلاش و جان نثاری‌های همکاران صنعت آب و برق به ویژه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را که با نثار خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و در رأس آنها شهید دکتر "حسن عباسپور" بوده است گرامی بداریم.
وی با اشاره به وظیفه سنگین وزارت نیرو در تأمین آب و برق آحاد جامعه که شاید نظیر آن در هیچیک از دستگاه‌های دولتی نباشد، گفت: کار وزارت نیرو در ایجاد امنیت و رفاه و آرامش مردم تأثیر مستقیم دارد و نیازمند مراقبت است و بایستی قدردان این فرصت کم‌نظیر باشیم.
رضا اردکانیان، ادامه داد: قرار گرفتن در مجموعه‌ای که بایستی از این مایع حیات بخش مواظبت کند و تولید و عرضه برق و سایر انرژی‌ها که موجب رفاه مردم می‌شود، نیازمند مراقبت و نظارت از ناحیه مجموعه‌های قانونی است تا سرعت عمل بیشتر و خدمت رسانی مناسبتر انجام شود.
وی اظهار داشت: وزارت نیرو به راهنمایی گروه‌های مرجع برای انجام خدمات بیشتر و مناسب‌تر به مردم و جامعه نیازمند است.

مدیر وبسایت

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.