اخبار

میزان پرشدگی سدهای اصفهان 12 درصد است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به گزارش خبرنگار انجمن صنفی شرکت های صنعت آب وفاضلاب از وزات نیرو، "احسان الله امینی" امروز با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی شش سد بزرگ استان اصفهان، اظهار کرد: ذخیره سد مخزنی زاینده‌رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 239 میلیون متر مکعب به 138 میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده رود نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (۵۰ سال)، ذخیره آب این سد 79 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به وضعیت سد گلپایگان اشاره کرد و گفت: این سد در حال حاضر 5.69 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه بدون تغییر محسوس و در مقایسه با بلند مدت 6 درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم به 60 .17میلیون مترمکعب رسیده است.

امینی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم تا امروز به 3.74میلیون مترمکعب رسیده است، تصریح کرد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 19 درصد و در مقایسه با بلند مدت 61 درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز حدود یک میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته و ذخیره این سد نسبت به سال گذشته 32درصد کاهش داشته است.

امینی افزود: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون 0.61 میلیون مترمکعب آب دارد و  بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 5درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت 40 درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به این که میزان پرشدگی سدهای استان 12 درصد است، خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت سدهای استان نشان می‌دهد که میزان پرشدگی سدها نسبت به میانگین بلند مدت با کاهشی معادل 75 درصد مواجه بوده است.

 

انتهای پیام/

Search