اخبار

وضعیت قرمز، نارنجی و زرد تامین آب در 30 شهر خراسان رضوی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به کاهش شدید بارش‌ها در سال آبی جاری (1400-1399)، اعلام کرد: 30 شهر استان خراسان رضوی تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه می‌شوند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان این که 30 شهر استان خراسان رضوی تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه می‌شوند، اظهار داشت:

از این تعداد شش شهر نیشابور، گلبهار، خواف ، تربت جام ، مشهد ریزه و شاندیز در وضعیت قرمزقرار دارند به این معنی که میزان مصرف آب در این شهرها بیش از تولید است.

سید ابراهیم علوی در ادامه افزود:

میزان مصرف و تولید آب در14شهرهم درنقطه سر به سر قرار دارد که جزو شهرهای نارنجی محسوب می‌شوند.

10 شهردیگر استان نیز با مشکل کیفی (بالا بودن املاح) مواجه هستند که اصطلاحا مناطق زرد تلقی می‌شوند.

وی نسخه رفع مشکل آب هر شهر را متفاوت از دیگر شهرها دانست و با بیان اینکه 230 روستا در استان نیز در شرایط تنش آبی قرار دارند و ازطریق تانکر آبرسانی می‌شوند، گفت:

هزارروستای بالای 20 خانوارنیز در مرز تنش قرار دارند که بایستی با اقدامات اصلاحی و تقویت منابع آبی از شرایط فعلی خارج شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در پایان تنها راه برون رفت از شرایط سخت فعلی را مدیریت مصرف دانست و از شهروندان و روستائیان خواست ضمن توجه به این مهم از مصارف غیرضرور آب در روزهای پیش رو پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/

Search